Nesvarbu, ar kraustotės į kitą miestą, ar tik į kaimyninį rajoną, pasiruošimas persikraustymui gali kelti stresą ir tapti dideliu iššūkiu. Tarp daugybės detalių — nuo dėžių pakavimo ir daiktų perrinkimo iki patikimų kraustymo paslaugų paieškos ar net dabartinio būsto paruošimo pardavimui — lengva pasijusti priblokštam. Sužinokite, kaip pasiruošti persikraustymui kaip tikram profesionalui, pasinaudoję mūsų patarimais, kad galėtumėte likti ramūs, organizuoti ir sekti planą.
1. Paruoškite planą
Vos tik nusprendžiama kraustytis, sukurkite bendrą ir preliminarų veiksmų planą. Štai ką reikėtų įtraukti:
- Kokie darbai laukia dabartiniame būste? Ar reikia perrinkti daiktus, juos supakuoti ar atlikti smulkius remonto darbus, jei planuojate parduoti būstą?
- Pagalvokite apie biudžetą ir apskaičiuokite, kiek kainuos kraustymasis: nuo pakavimo juostos, burbulinės plėvelės ir dėžių iki kraustymo įmonės paslaugų.
- Ką reikėtų įgyti ar padaryti naujame būste, kad jis būtų tinkamas gyventi?
- Kada gausite naujojo būsto raktus, kad galėtumėte pradėti persikraustymo procesą?
2. Nuspręskite, ar samdyti kraustytojus, ar kraustytis patys
Apsispręskite, ar verta samdyti kraustymo paslaugų įmonę, ar kraustytis savarankiškai. Štai ką reikėtų apsvarstyti:
- Koks atstumas iki naujojo būsto?
- Kiek daiktų turite pervežti?
- Ar turite sunkių, paveldėtų ar vertingų baldų, kuriuos reikia pervežti, ar daugiausia turite lengvus, nedidelius baldus?
Jei nuspręsite samdyti kraustytojus, pagal biudžetą galėsite rinktis iš kelių variantų. Hibridiniame pakete galite patys supakuoti savo daiktus, o kraustymo įmonė pasirūpins pervežimu. Taip pat galite rinktis pilno aptarnavimo paketą, kai įmonė ne tik pakuoja ir perveža, bet ir išpakuoja visus daiktus už jus.
3. Sukurkite detalų grafiką
Persikraustymo metu yra daug greitai besikeičiančių aspektų. Detalus tvarkaraštis su dienos grafiku padės nepamiršti svarbių veiksmų ir detalių. Jei įmanoma, pradėkite ruoštis aštuonias savaites iki persikraustymo. Štai ką galite įtraukti į savo dienos grafiką:
- Kuriomis dienomis planuojate perrinkti ir supakuoti atskirus kambarius? Pagalvokite, ko tam prireiks, pavyzdžiui, auklės, laisvadienio darbe ar pagalbos rankų.
- Kada reikia užsakyti kraustymo įmonę arba krovininį automobilį, kurį vairuosite patys?
- Kokiomis dienomis rangovai turi atvykti į dabartinį būstą atlikti remonto darbus?
- Kada reikia suplanuoti kelionės detales sau, savo šeimai ir augintiniams, jei kraustotės toli?
- Įtraukite laiko smulkiems darbams atlikti, pvz., spintelių išvalymui, sąskaitų apmokėjimui, receptų pervedimui ir bibliotekos knygų grąžinimui.
4. Rūšiuokite savo daiktus
Sukūrę grafiką, pradėkite perrinkti savo daiktus. Didelis persikraustymas — puiki proga peržiūrėti visus daiktus. Prieš kraustantis atsikratę nereikalingų daiktų, galėsite supakuoti mažiau dėžių, kuriose būtų daiktai, kurių vis tiek atsisakytumėte.
Pasirūpinkite pakankamai laiko nuspręsti, ką norite pasilikti, ką padovanoti draugams ar šeimos nariams, ką paaukoti ir ką reikia išmesti, nes tai jau nebetinkama.
5. Parduokite nereikalingus daiktus
Pabaigus daiktų perrinkimą, kitas žingsnis yra parduoti tuos, kurių nenorite nei pasiimti, nei dovanoti, nei paaukoti ar išmesti. Pabandykite skirti vieną dieną nereikalingų daiktų pardavimui, kad parduotumėte kuo daugiau ir nereikėtų tempti nereikalingų daiktų su savimi. Jei turite galimybę, skirkite laiko, kad pabandytumėte parduoti daiktus, tokius kaip drabužiai ar baldai. Arba paruoškite ir pažymėkite dėžę su smulkesniais daiktais, pvz., drabužiais, aksesuarais ir papuošalais, kuriuos norite parduoti, kad galėtumėte tai pradėti daryti vos tik įsikėlę.
6. Pasirūpinkite pakavimo reikmenimis
Jei tiksliai nežinote, ko prireiks kraustymuisi, nesijaudinkite — mes turime visų reikalingų pakavimo reikmenų sąrašą. Šis sąrašas apima visus tuos dalykus, kuriuos lengva pamiršti, pvz., būtiniausius vonios reikmenis, kuriuos reikėtų turėti po ranka naujuose namuose, ar keletą universalių valymo priemonių ir šiukšlių maišų, kurie pravers naujoje vietoje.
7. Pakuokite ir žymėkite dėžes
Pakuodami dėžes, būtinai jas pažymėkite. Pamiršus pažymėti dėžes, kils daug nesklandumų bandant išpakuoti, pavyzdžiui, virtuvės indus, kurių nepavyks surasti. Šis žingsnis padės greičiau ir efektyviau išpakuoti daiktus naujuose namuose.