IKEA baldų surinkimas

Turėdami ilgametę patirtį su IKEA baldų surinkimu, mes parengėme jums praktinius patarimus, kurie palengvins IKEA baldų surinkimą.

Pasiruoškite įrankius iš anksto

Vienas iš efektyviausių būdų taupyti laiką, kurį išmokau surinkinėdamas įvairiausius baldus, tai pasiruošti visus reikiamus įrankius dar prieš pradedant darbą. Toks požiūris yra itin svarbus ir baldų surinkime.

Palaikykite tvarką ir skaičiuokite dalių skaičių

Pirmas ir svarbiausias žingsnis – rūšiuoti kiekvieną IKEA baldo dalį pagal tipą ir dydį. Tai labai palengvina surasti reikiamą dalį tuo metu, kai jos prireikia, ir padeda užtikrinti sklandų bei greitą surinkimo procesą.

Mažesnes dalis patartina laikyti mažose plastikiniuose indeliuose arba ant popierinių lėkščių ir dubenėlių, kad jos nesusimaišytų ir nebūtų pamestos. Dideles dalis taip pat reikia išvaduoti iš putplasčio ir pakuotės medžiagų bei išdėstyti patogiai, kad viską matytumėte vienoje vietoje.

Šio proceso metu greičiausiai rasite ir instrukcijų knygelę. Ji bus itin naudinga, kadangi joje galėsite patikrinti, ar gavote visas dalis ir ar nėra pažeistų elementų. Geriausia tai padaryti iš karto, kad vėliau nereikėtų per daug laiko ir pastangų investuoti, kol staiga suprasite, jog trūksta svarbaus varžto arba dalies,,

Perskaitykite instrukciją prieš surinkinėjant baldus

Tai gali pasirodyti pats akivaizdžiausias patarimas, tačiau jis taip pat yra ir pats svarbiausias.

Kartais, žmonės pametę paveikslėlį, ima jungti pagrindines dalis, nepasivarginę perskaityti instrukcijų. Tokiu atveju žmonės blogai surenka baldus ir tenka viską daryti iš naujo.

Norint išvengti tokių situacijų, visada perskaitykite ne tik tą puslapį, kuriame esate, bet ir kitą puslapį, kad žinotumėte, kas laukia. Nebėkite per instrukcijas akimis – atidžiai skirkite dėmesį visiems žingsniams ir diagramoms. Supratus visus proceso etapus ir pasiruošus reikiamus įrankius bei detales, sumažėja tikimybė padaryti paprastų klaidų.

Atkurkite diagramą

Tai vienas geriausių būdų užtikrinti, kad surinkimo metu nepadarytumėte paprastų klaidų.

Visas fizines dalis sudėliokite taip pat, kaip jos pavaizduotos instrukcijų diagramoje. Jei to nepadarysite ir bandysite spėti, kaip viskas turėtų jungtis, labai lengva netyčia sumontuoti dalis atvirkščiai.

Lygiai taip pat, kaip skubėti neskaitydami instrukcijų, viena dažniausių klaidų, kurią matau, yra dalies apvertimas netinkama puse. Pvz., pusė su trimis skylėmis būna ten, kur turėtų būti pusė su dviem skylėmis – tai niekaip neveiks, net jei bandysite apeiti instrukcijas!

Kartais mažos dalys atrodo labai panašios, todėl labai svarbu jas išdėstyti pagal paveikslėlį, kad būtų užtikrintas sėkmingas surinkimas.

Naudokite gręžtuvą

Surinkdami IKEA baldus, gręžtuvas gali būti tikra žaidimo taisyklių keitiklis, ypač lyginant su komplekte esančiais šešiakampiais raktais.

Tai padidina surinkimo greitį, saugumą ir tikslumą, taip pat sumažina fizinį krūvį ir ženkliai sumažina riziką pažeisti baldus.

Tačiau svarbu nustatyti gręžtuvą į mažą sukimo momentą, kad neperveržtumėte varžtų. Per stipriai veržiant, kai kurie silpni tvirtinimo elementai gali sulūžti. O jei naudojate metalinius tvirtinimo elementus, stiprus sukimo momentas gali sulaužyti plastikinius užraktus arba išplėšti užrakto veržlę iš medinių komponentų. Abiem atvejais tai gali sugadinti jūsų projektą arba stipriai sumažinti jo tvirtumą.

Klijuokite jungtis

Šis žingsnis padės sukurti patvarią ir ilgai tarnaujančią IKEA baldų konstrukciją, kuri atlaikys kasdienį naudojimą ir net perkėlimus. Tik įsitikinkite, kad surinktas baldas tilps per duris ar siauras laiptines!

Kitas variantas – klijuoti pasirinktinai. Tai sustiprins konstrukciją, bet leis lengviau išardyti baldą perkraustymo metu – o tai ir yra vienas iš pagrindinių IKEA baldų privalumų. Pvz., galite priklijuoti spintelę, bet ne jos lentynas.

Vienas malonus klijavimo privalumas, kai dirbate su IKEA baldais, yra tas, kad nereikia naudoti spaustuvų. Visos dalys turi greito ir lengvo pritvirtinimo mechanizmus, todėl klijams džiūstant, gamykloje sukurti tvirtinimai laikys jas stabiliai.

Klijų tipas priklauso nuo to, ką ketinate klijuoti. Panašios medžiagos klijuojamos paprasčiau, tačiau skirtingoms medžiagoms gali prireikti daugiau tyrimų. 

Pastaba: klijavimas gali panaikinti garantiją, tad apsvarstykite tai prieš pradėdami.

Atlikite kiekvieną žingsnį, tada patikrinkite

Atsispirkite pagundai praleisti žingsnius ar pereiti prie kito etapo per greitai. Visi surinkimo žingsniai priklauso vienas nuo kito, o nukrypimas nuo rekomenduojamos tvarkos gali sukelti painiavą, klaidų ir gaišaties, kai teks išardyti jau surinktą baldą ir daryti viską teisingai iš naujo.

Kai vieną kartą mūsų klientas rinko aukštą lovos rėmą su stalčiais, pamiršo įdėti centrines atramas, kol dar nebuvo surinktos šoninės dalys. Nebuvo galimybės jų įspausti, tad jam teko išardyti didžiąją dalį jau surinkto lovos rėmo. Jei būtų pasitikrinęs kelyje, būtų sutaupęs nemažai laiko, ypač tokio didesnio projekto metu.

Kiekvieno žingsnio metu dvigubai patikrinkite savo darbą. Įsitikinkite, kad visos dalys tvirtai laikosi, ir palyginkite savo darbą su instrukcijų schema. Orientuokite savo darbą taip pat, kaip parodyta diagramoje, kad lengviau pamatytumėte, ar viskas sutampa. Judėkite toliau tik tada, kai esate tikri, kad viskas padaryta teisingai.

Kai projektas baigtas, išbandykite savo naują baldą – atsisėskite, pasidėkite daiktus, patikrinkite jo funkcionalumą ir tvirtumą. Kaip sako posakis: „Niekas netarnauja ilgiau nei laikinas sprendimas.“

Jei esate nepatenkinti, dabar pats laikas tai ištaisyti. Įrankiai vis dar išdėstyti ir paruošti darbui. Grįžkite ir dar kartą priveržkite viską, jei pastebite, kad kas nors kliba. Jei liko nepanaudotų detalių, kurias reikėtų pritvirtinti – padarykite tai dabar. Netgi galite grįžti ir priklijuoti kai kurias jungtis, kad padidintumėte stabilumą. Baigus projektą, tikimybė, kad grįšite atgal ir darysite pataisymus, beveik lygi nuliui.

O jeigu Jums reikia pagalbos su IKEA baldų surinkimu, visuomet galite kreiptis pas mus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *