Kaip apsaugoti savo elektroninius įrenginius persikraustant

Elektroniniai įrenginiai, tokie kaip kompiuteriai, nešiojamieji kompiuteriai, planšetės, fotoaparatai, garso aparatūra, televizoriai ar žaidimų konsolės – tai vieni vertingiausių jūsų turimų daiktų. Vis dėlto šių įrenginių pakavimas ir perkėlimas reikalauja ypatingo dėmesio, nes dauguma jų yra trapūs ir lengvai pažeidžiami. Štai keli patarimai, kaip apsaugoti elektronikos prietaisus kraustantis į naujus namus ar biurą.

Pasiruošimas persikraustymui

Išimkite išorinius komponentus

Kai įrenginiai atjungti, pašalinkite visus išorinius priedus – išorinius diskus, atminties laikmenas, laidines klaviatūras, peles, transliavimo įrenginius, valdymo pultus ar kameras. Taip pat išimkite temperatūrai jautrius komponentus. Norint išvengti vidinių pažeidimų, išimkite kompaktinius diskus ar DVD plokšteles iš įrenginių. Nuimkite baterijas iš nuotolinio valdymo pultų ar žaidimų valdiklių, kad jos neperkaistų ar nepratekėtų. Iš spausdintuvų išimkite dažų ar rašalo kasetes ir įdėkite jas į plastikinius maišelius, kad apsaugotumėte nuo galimo nutekėjimo.

Susitvarkykite laidus ir priedus

Elektroniniai įrenginiai dažnai turi daug laidų. Kad vėliau netektų gaišti laiko juos painiojantis ir ieškant, kuriam įrenginiui kuris priklauso, svarbu juos tvarkingai susitvarkyti. Naudokite spalvotus lipdukus arba juosteles pažymėdami laidus atjungimo metu. Tuomet suriškite juos ir sudėkite į sandarius maišelius. Nepamirškite jų pažymėti ir padėti į tą patį dėžės skyrių, kuriame yra atitinkamas įrenginys. Tas pats taikoma ir visiems priedams – laikykite juos kartu su pagrindiniais įrenginiais.

Naudokite originalias arba tvirtas perkraustymo dėžes

Originalios dėžės – geriausias pasirinkimas, ypač didesniems įrenginiams, nes jose yra specialios formos putplasčio detalės ar įdėklai, kurie apsaugo nuo sukrėtimų. Jei jų nebeturite, galite naudoti kartonines arba plastiko dėžes, svarbu, kad jos būtų tvirtos ir šiek tiek didesnės už pakuojamą įrenginį.

Tinkamai suvyniokite įrenginius

Naudojant perkraustymo dėžes ar konteinerius, būtina kruopščiai apvynioti įrenginius ir pasirūpinti pakavimo medžiagomis, kad jie neslidinėtų. Naudokite tik antistatines pakavimo priemones – pavyzdžiui, burbulinę plėvelę ar putplasčio granules. Elektronikos prietaisai jautrūs statinei elektrai, todėl įprastos, elektrą laidžios medžiagos gali jiems pakenkti. Antistatinė burbulinė plėvelė taip pat apsaugo nuo įbrėžimų, drėgmės, dulkių, vibracijos ir temperatūros svyravimų.

Pažymėkite dėžes

Kai uždarote ir užklijuojate dėžes, nepamirškite jų pažymėti. Tai labai padės vėliau surasti reikiamą daiktą. Tačiau, jei nesate pats atsakingas už perkėlimą, patartina pažymėti dėžes subtiliai – užtenka užrašų, tokių kaip „trapus” ar „elgtis atsargiai”, neskelbiant, kad viduje yra vertinga elektronika.

Laikykite elektronikos prietaisus tinkamoje aplinkoje

Jei negalite iškart įsikelti į naujus namus ir reikia laikyti daiktus sandėlyje, įsitikinkite, kad sandėliavimo patalpos yra su klimato kontrole. Elektroniniai įrenginiai jautrūs temperatūrų svyravimams – per didelis šaltis ar karštis gali juos sugadinti. Dėžes laikykite pakeltas nuo žemės, kad apsaugotumėte nuo galimo užtvindymo. Taip pat padėkite jas atokiau, pavyzdžiui, patalpos gale, kad būtų mažiau matomos – net ir gerai apsaugoti sandėliai kartais gali būti vagių taikinys.

Išpakuokite atsargiai

Atvykę į naujus namus, elektronikos prietaisus išpakuokite atsargiai, po vieną. Leiskite jiems prisitaikyti prie kambario temperatūros – palaukite kelias valandas prieš prijungdami ir įjungdami. Kai viską prijungsite, patikrinkite, ar įrenginiai veikia tinkamai.

Svarstykite apie draudimą

Nors ir labai atsargiai planuojate perkraustymą, nelaimės gali nutikti. Dėžė gali iškristi, įrenginiai gali būti pavogti ar sugadinti dėl potvynio ar gaisro. Elektronikos įrenginių draudimas – papildomas apsaugos būdas, kuris padeda apsaugoti vertingus įrenginius, tokius kaip nešiojamieji kompiuteriai, planšetės, telefonai, žaidimų sistemos ar fotoaparatai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *